STUDIUJ Z NAMI

Nasi partnerzy w walce przeciw COVID-19

Utworzono Centrum Wytwarzania Przyrostowego (CWP)

Z inicjatywy pracowników Katedry Informatyki Przemysłowej w Centrum Kształcenia Ustawicznego – filii Politechniki Śląskiej w Rybniku – utworzono Centrum Wytwarzania Przyrostowego (CWP).

Pracownicy, studenci oraz doktoranci Politechniki Śląskiej włączyli się w działania na rzecz walki z koronawirusem. Na szeroką skalę, na wielu wydziałach Uczelni została przeprowadzona akcja produkowania przyłbic i ich elementów z wykorzystaniem technologii druku 3D - również w tą akcję włączyli się pracownicy Katedry Informatyki Przemysłowej CWP, którego Koordynatorem jest dr inż. Tomasz Stenzel pracownik naszej Katedry, zostało zlokalizowane w Centrum Kształcenia Ustawicznego – filia Politechniki Śląskiej w Rybniku dzięki wsparciu Dyrektora CKU dr. Zygmunta Łukaszczyka.

W skompletowaniu sprzętu do Centrum pomogli prof. dr hab. Tadeusz Wieczorek oraz dr hab. inż. Albert Smalcerz, prof. PŚ z Katedry Informatyki Przemysłowej oraz pracownicy z Wydziału Elektrycznego.

Materiały wykorzystywane do produkcji przyłbic ochronnych dostarczyli, Adrian Bochenek z firmy WWNET oraz Grzegorz Studziński, Broker Innowacji Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej.

Na Wydziale Inżynierii Materiałowej produkcja przyłbic odbywa się również w innych jednostkach w Katedrze Zaawansowanych Materiałów i Technologii pod kierunkiem dr inż. Pawła Gradonia oraz w Katedrze Inżynierii Produkcji pod kierunkiem dr hab. inż. Krzysztofa Nowackiego, prof. PŚ.

Dodano: 2020-04-18

Partnerzy: